İmamoğlu: Milletimiz; buluşun, konuşun, birlikte iş üretin mesajı verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ikinci kez aynı göreve seçilen Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ı makamında tebrik etti.

İmamoğlu: Milletimiz; buluşun, konuşun, birlikte iş üretin mesajı verdi

Yeni döneme de 39 ilçe belediyesini sırayla ziyaret ederek başladıklarını aktaran İmamoğlu, “Onların gözünden Ümraniye, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’yle nasıl çalışmalı ve neleri talep ediyor, neleri öngörüyor; bunları her ilçeyle, yaklaşık 2-2,5 saat vakit geçirerek, birebir katıldığım toplantılar yapıyoruz. Akabinde oluşturduğumuz görevlendirmelerle, sizin ilgili arkadaşlarımızla toplantı yapmalarını talep ediyoruz. Ve bunları çok hızlı yapıp, açıkçası temmuz ayına tümden yetiştirerek, bir öngörüyü oluşturup, ilk defa İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin stratejik plan olarak masaya getireceği bir süreci, bütün ilçe belediyeleriyle konuşup, tartışıp, bütçe ve icraat dengesini de oluşturup, sunmasını sağlayacağız. Ve bu paylaşımı, bu iş birliği zeminini, bunun evraka dönmüş halini de hem biz hem ilçe belediyeleri hem halkımız, 5 yıl boyunca da takip ediyor olacak” diye konuştu.

Ümraniye’nin İstanbul’un önemli ilçelerinden biri olduğuna dikkat çeken İmamoğlu, “Geçtiğimiz dönemden çok daha iyi bir koordinasyon, çok daha üst seviyede bir koordinasyonu sağlamayı diliyoruz. Bu manada, deneyimli bir Belediye Başkanımız olarak, belediyecilik üzerinden her belediye başkanımızla bu süreçte de yine etkin masalarımızda buluşmayı ve konuşmayı istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yıldırım da İmamoğlu ve beraberindeki ekibin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti, şu sözlerle dile getirdi: 

“Çok değerli Başkanım, Ümraniye Belediyemize ve Ümraniye'mize şeref verdiniz, hoş geldiniz. O kadar yoğunluğunuz arasında bizleri de unutmadığınız için çok teşekkür ediyorum. 31 Mart'ta, Türkiye ve İstanbul’umuz önemli bir seçim geçirdi. Tekrar seçilip; İstanbul'a, bu güzel şehre birlikte, 39 ilçe olarak katacağımız hizmetlerden dolayı, hayırlı muvaffakiyetler diliyorum.”

Konuşmaların ve defterin imzalanmasının ardından İmamoğlu ve Yıldırım, kurum kurmaylarının karşılıklı katılımıyla, Ümraniye’nin sorunlarına ve çözüm yollarına dönük, ortak masa toplantısı gerçekleştirdi. 

  Hibya Haber Ajansı